Související články     Na hlavní stránku  
Vrcholné produkty černošské architekturyV Africe nalezneme tisíce historických, architektonických památek. Ovšem naprostá většina je soustředěna v severní Africe, hlavně v zemích kolem Středozemního moře, které byly obydleny jiným, než negroidním obyvatelstvem. V subsaharské, černošské Africe, nevzniklo téměř nic a významné stavby se zde začaly objevovat až s příchodem jiných ras.

Podívejme se na vrcholné produkty černošské architektury, které dokázali černoši sami postavit. Tyto stavby byly zařazeny pod UNESCO jako vrcholné produkty africké architektury.
Královské paláce Abomey ( Royal Palaces of Abomey ). Toto jsou "královské" paláce černošských vládců v Beninu v západní Africe. Původně byly stavby ještě primitivnější, neboť v současnosti jim byly opraveny střechy pomocí zahraničních financí a materálů.


Koutammakou v Togu. Architektonicky nejpokročilejší stavby místní architektury chráněné UNESCO.Hrobka "králů" kmene Buganda v Kasubi, Uganda. Tato stavba, která vypadá jako z doby kamenné, byla postavena v roce 1881.Množství významnějších historických památek nalezneme v Etiopii, která je dnes víceméně černošským státem. Ovšem v minulosti, kdy tyto památky vznikly, tomu tak nebylo a obyvatelstvo této země patřilo spíše k severoafrickým etnickým skupinám. Jako příklad můžeme uvést známého etiopského krále Haile Selassie, který žil počátkem 20. století ( zde na fotografii ). Připomíná snědého Araba a nemá typické negroidní rysy.

Pokud v Africe naleznete nějakou pokročilejší a sofistikovanější stavbu, pak máte téměř 100% jistotu, že ji nepostavili černoši. Buď ji postavily jiné rasy, nebo byla postavena z financí, materiálů a technologií vynalezených jinými rasami. V mnoha ohledech jsou i hnízda termitů sofistikovanější stavbou, než černošské chatrče.

Antirasističtí multikulti levičáci často argumentují tím, že černoši nemohli stavět propracovanější stavby, protože byli utiskovaní a zotročovaní bílými. Tento argument je jako obvykle zcela mimo realitu, neboť kompletní kolonizace Afriky proběhla až ve druhé polovině 19. století. Do té doby měli černoši prostor, aby se sami vypracovali.

Snadno lze porovnat Afriku a Evropu v době dlouho před kolonizací, například v 15. století. V renesanční Evropě stály katedrály, hrady, zámky, univerzity, města. V černošské Africe nic než primitivní chatrče pravěkého typu.


 
hit counter