Detroit přivedli ke krachu černošiAmerické město Detroit je na dně a oznámilo bankrot. Uvažuje se i o rozprodeji historických památek. Město je zmítané násilnou kriminalitou, je plné rozbořených a vyrabovaných nemovitostí, policie a hasiči zde téměř nefungují, vraždy na denním pořádku.V 50. letech byl Detroit symbolem americké poválečné prosperity a sídlily zde největší americké automobilky. Plat průměrného dělníka zde postačoval na uživení rodiny, auta a bydlení. Jako příčina úpadku Detroitu je nejčastěji uváděna neschopnost čelit konkurenci cizích automobilových značek. Ale z čeho vzešla tato neschopnost ?S rostoucí prosperitou do města přicházelo velké množství černochů. Brzy tu vyrostla první ghetta. V 60-tých letech se vznikem západní Nové levice ( neomarxismu ) se i v Detroitu objevilo lidskoprávní, anti-rasistické hnutí a černošský radikalizmus. Působil zde i negerský aktivista Martin Luther King.White flight - útěk bílých

Nárůst černošského obyvatelstva rychle měnil tvář Detroitu - ghetta, gangy, kriminalita, hluk, drogy a špína. Černý radikalizmus se projevil roku 1967 násilnými černošskými nepokoji, které trvaly 5 dní a nocí. Přes 2500 obchodů bylo vyrabováno a vypáleno. Několik bílých lidí bylo umláceno, nebo zastřeleno rozdivočelými černochy. Nejen na policisty, ale i na přijíždějící zdravotníky a hasiče černoši stříleli, takže prezident Lyndon Johnson vydal 25. 7. 1967 souhlas k nasazení armády.

Bílí obyvatelé se začali hromadně stěhovat dál od černošských ghett, do severní části města. Ulice Eight Mile Road se stala hranicí mezi jižní černošskou částí a severní bělošskou. Později začali bílí lidé opouštět Detroit úplně.

Multikulturní levičáci, společně s černochy, začali vymáhat antidiskriminační opatření, vynucovali zaměstnávání černochů ve vedoucích pozicích a zaváděli politickou korektnost. Sociální výhody menšinám, integrační programy a podobné antirasistické aktivity, společně s náklady na potírání vysoké kriminality, začaly zatěžovat městskou pokladnu a podnikatelský sektor.

S odlivem bílých nastal i odliv inteligence. S tím se v místním průmyslu vytrácel i potenciál k inovacím a zvyšování konkurenceschopnosti, takže místní automobilky nestačily konkurovat importu japonských značek.Jak se prosazovala antidiskriminace a antirasismus, začali černoši pronikat i do nejvyšších pozic ve vedení města. K finálnímu krachu významně přispěla vláda černého starosty Kwame Kilpatricka, který řídil Detroit od roku 2008 se svým gangem 30 kamarádů a příbuzných, kterým rozdělil nejvyšší funkce ve vedení města. Kilpatrick byl později souzen za rozsáhlou korupci, vydírání a sexuální trestnou činnost.


Černoši patrně nejsou jediným viníkem krachu Detroitu, ale rozhodně na tom mají významný podíl. Tvrzení "kde žije velký počet obyvatel černé barvy pleti, tam je vysoká kriminalita" je 100% pravdivé a lze jej dokázat statistikami kriminality v amerických a dnes už i evropských městech. Černá tvář je symbolem primitivismu a úpadku.

Zpět na článkyfree hit counter